Stejně tak jako květina začíná svůj život půdou, semínkem a pod láskyplnou péčí lidských rukou roste, kvete, a než se dostane do krásné kytice na stůl, je to dlouhá cesta. I moje květinové studio je kuklou, která se postupně zrodila v nádherného motýla.

Jako malá holka jsem chtěla být aranžérkou. Dědeček pracoval v obchodě a já už tenkrát milovala barvy. Bavilo mne skládat zboží, ve výloze se třpytily banky, ozdoby z květ in a já obdivovala prosklené vitríny barevných dekorací. Z květinové dílny jsem si otevřela květinářství, vystudovala Mistrovskou školu floristiky v Hradci Králové a po deseti letech zatoužila po změně. Květiny a barvy stále miluji a také mám ráda výzvy, lidi, kteří mají odvahu v sobě najít diamanty, přestože to někdy není snadná cesta. Vázání květin pro radost, jen tak, co dá louka, les, ale také kytice, ke slavnostním příležitostem.

Esencí duše jsem květinová víla, luční květiny a příroda jsou mojí srdeční záležitostí. Kopretiny, zvonky, hrachory, zlatobýl, na jaře pivoňky, mathiola, hortenzie a moje srdcovka je šeřík a levandule, jejich omamná vůně.

Jako každý má své sny i já si ten svůj splnila. Nyní působím ve vlastním prostoru, při procházkách mne svojí krásou těší vinohrady a výhled do Buchlovských kopců s hradem v pozadí, na loukách se pasou koně, voní tráva a les. Na zahradě jako solitér stojí nádherný ořech, který dává nejen stín, ale i sílu.

  • Adresa

    Charlotta Charlie Dobešová mistr florista
    Kudlovice 77,
    687 03 Uherské Hradiště -Babice